" Tak to już w życiu jest: kiedy znajdujesz się w beznadziejnej sytuacji, myślisz sobie: "Przynajmniej nie może już być gorzej". I wtedy życie wali cię prosto w głowę za głupią naiwność. "
Piekielny, morderczy wyścig.
Lek, który jest w stanie uleczyć wszystko.
Pandory, które oddają życie za swoich właścicieli.
Jak wiadomo z pierwszego tomu Tella bierze udział w piekielnym wyścigu, w którym nagrodą jest lek na nieuleczalną chorobę. Próbuje go zdobyć dla swojego starszego brata, aby przedłużyć jego życie i powrócić uśmiech na jego twarzy.
Tella ma za sobą już dwa etapy wyścigu - dżunglę oraz pustynię. Podczas tych wypraw poznała wielu wspaniałych ludzi, miłość oraz Pandory, które pomagają uczestnikom wyścigu w jego wygraniu. Przeszła wiele, zmieniła się, stała się silniejsza.
Przed nią pozostały dwa etapy - ocean oraz mroźne góry. A w dodatku do wyścigu dodano nowe zasady.
Czy uda jej się zdobyć lek? Jak potoczą się wszystkie sprawy?
Jedno jest pewne, czeka ją mnóstwo niebezpieczeństw, a stawką jest życie, nie tylko jej brata, ale jej samej.
" Tak oto zginę, z nożem drżącym w niepewnej dłoni, ale może to dobrze. Może to znaczy, że po tym wszystkim, co przeszłam, moja niechęć do uśmiercenia tych, którzy się dla mnie liczą, dowodzi, że wciąż jestem człowiekiem. "
I to jest to, co urzekło mnie w tej książce, charakter, z którym się utożsamiam.
Autorka pokazała wiele pożytecznych spraw, drobnostek, które są w stanie zdziałać cuda.
Miłość? Można pomyśleć, że miłość Telli jest śmieszna, szybko znaleziona, ale nie o to tutaj chodzi. Victoria Scott pokazała nam, że możemy ją znaleźć w nieoczekiwanym momencie naszego życia, zaskoczy nas i pewnego dnia stanie przed naszymi oczami.
Śmierć, nie tylko ludzi, niedawno poznanych przyjaciół, ale także pandor, zwierząt, które swoich właścicieli nie opuszczają na krok, są w stanie oddać za nich życie. Smutne, ale jakże prawdziwe. Czy w codziennym życiu strata bliskich nie boli, a zwierzęta nie poświęcają się za swoich właścicieli?
Wiele jest takich historii i Victoria Scott połączyła codzienne sprawy i przedstawiła w fantastycznej książce, dosłownie i w przenośni.
Kiedy pisałam, że fabuła w pierwszym tomie jest świetna, tak ta, która jest w drugim powaliła mnie na kolana. Wielkie WOW! Victoria Scott to zdecydowanie jedna z moich ulubionych autorek. Jej pióro jest magiczne. Prowadzi czytelnika przez książkę na swój niesamowity sposób, lekko, przyjemnie, tak jak to lubię. Bohaterowie są realni i nie irytują. I chociaż może wydawać się, że jest to prosta i banalna książka, to jednak okazuje się, że pozory mylą. Ma w sobie taką magię, która przyciąga czytelnika i zaskakuje z każdą stroną.
Zdecydowanie warto sięgnąć po oba tomy, wasz czas nie zostanie zmarnowany i spędzicie go przyjemnie, przeżywając z Tellą wszystkie przygody.
Ocena: 10/10
Wydawnictwo:
Liczba stron: 365
Data wydania: 17.02.2016
Za możliwość przeczytania dziękuje bardzo Wydawnictwo IUVI.
Pisała dla was Natalia.
Słyszałam o tym cyklu, ale raczej nigdy nie byłam tym jakoś specjalnie zainteresowana. Może kiedyś spróbuję, ale nie obiecuję, bo mam zaległości w książkach i studia, które wymagają większej uwagi :D
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
http://www.sekretny-trop.pl
Nauka ważniejsza, ja teraz też niestety mam mniej czasu :(
UsuńAle zachęcam do sięgnięcia :)
Ta seria również bardzo mi się podobała :) Rzeczywiście sama historia była nawet lepsza niż w poprzedniej części, ale Tella... Nie mogłam jej znieść po prostu. Strasznie rozkapryszona, wielka feministka robiąca wszystko, tylko żeby było po jej myśli, nie zastanawiająca się nad konsekwencjami. Szkoda, bo gdyby aż tak bardzo Scott nie spartoliła tej bohaterki ksiązka byłaby idealna :)
OdpowiedzUsuńA mi się wszystko w niej podobało. Uwielbiam oba tomy :)
UsuńNie przepadam za Scott, a pierwsza część tej serii nie zabłysnęła oryginalnością, więc chyba tę książkę sobie daruje. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńmoonybookishcorner.blogspot.com
Każdy ma inny gust, ja jestem zakochana :D
UsuńCzytałam o tym cyklu. Póki co nie mam jej jeszcze w planach.
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że kiedyś przeczytasz :)
UsuńTrochę o słyszałam o tej serii, raczej przychylne opinnie, ale jakoś nigdy nie miałam parcia zeby ją przeczytac
OdpowiedzUsuńJest lekka i przyjemna, daj szansę :D
UsuńPierwszy tom jeszcze przede mną ale mam nadzieję, że nie na długo ;)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
Trzymam kciuki za jak najszybsze przeczytanie!
UsuńChyba bardziej podobała mi się pierwsza część, choć druga oczywiście trzyma poziom i to zakończenie, wow :)
OdpowiedzUsuńOj tak, to zakończenie :D
UsuńDużo dobrego o niej słyszałam może po nią sięgnę ;)
OdpowiedzUsuńhttp://justboooks.blogspot.com/
Zachęcam :)
UsuńZapowiada się dobrze. Chciałabym przeczytać - zdecydowanie!
OdpowiedzUsuńZachęcam!
UsuńJa mam wielką ochotę na tą książkę aczkolwiek zacznę od pierwszego tomu :D
OdpowiedzUsuńInaczej nie można :D
UsuńJakoś niespecjalnie mnie porwała ta seria. :)
OdpowiedzUsuńOj, a to dlaczego?
UsuńCzytałam niedawno pierwszą część i z przyjemnością sięgnęłabym po drugą. :)
OdpowiedzUsuńZachęcam :D
UsuńObie książki-"Ogień i woda" oraz "Kamień i sól" czekają na liście do przeczytania i już nie mogę się doczekać aż sięgnę po te książki. Słyszałam już sporo dobrych opinii o nich i nie mogę przejść obojętnie obok tak wspaniałych powieści.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!