Wyprowadzka i nowe otoczenie.
Jedna osoba, która może zmienić życie drugiej.
Przyjaźń i rozczarowania.
Miłość i rozstania.
A wszystko to w jednej, wyjątkowej powieści.
" - Szczerze mówiąc, Willa, mało mnie obchodzi, co na ten temat sądzisz.
- Tak?
- Bo i tak będziesz moją dziewczyną, bez względu na wszystko.
- Hm.
- Nawet jeśli będę musiał odczekać ro, przeskoczyć przez niezliczone obręcze, zadzwonić do prezydenta. I tak będziesz moją dziewczyną, Willa. Nie ma wyboru. "
Willa Parker, młoda dziewczyna, która zadaje się z freakami. Uważa, że mimo swoich dziwactw są najlepszy towarzystwem. Nie musi przy nich udawać nikogo, jest sobą i przy okazji trzyma się na uboczu. Ale wszystko miało się zmienić. Zapatrzona w siebie matka Willi, która nie liczy się z niczyim zdaniem postanawia wysłać swoją córkę do elitarnej szkoły dla dziewcząt, znajdującej się na Wschodnim Wybrzeżu. Nie wie jednak, że jej córka ma plan, nikt o nim nie wie. Wszyscy myślą, że niedługo wróci i będzie tak jak zawsze.
Ale Willa nie chce już dłużej żyć, pragnie ze sobą skończyć, zniknąć z tego świata.
Jednak na jej drodze stanął ktoś, kto zmienił jej plany. A tym ktosiem była Remy, pełna wigoru dziewczyna, która niczym się nie przejmuje.
Obie zaczynają się dobrze bawić, Willa poznaje nowy świat i nowych znajomych.
" - Czy opowiadasz takie rzeczy wszystkim dziewczynom?
- Taaak. Mam haaarem u siebie w dooomu, w namiooocie cyrkowym. "
Pierwszy raz spotkałam się z twórczością autorki i jestem zachwycona. Główna bohaterka opowiada o swoim życiu, zwracając się bezpośrednio do czytelnika. Dzięki temu podczas czytania czułam się, jakbym ją znała, stała obok niej, a ona opowiadała mi o sobie. Niesamowite uczucie.
Cała fabuła, bohaterowie, miejsca, zdarzenia były realistyczne. Codziennie wielu ludzi zmaga się z podobnymi problemami, robi takie same rzeczy, jak bohaterowie. Może nie była to wybitna historia, której nigdy w żadnej książce nie było, bo była podobna do wielu, ale ma swój urok.
Szkoła, problemy nastolatków, samobójstwo, wszystko już było, ale wystarczy tak niewiele, aby ze zwykłej historii stworzyć coś wyjątkowego. I tak właśnie zrobiła Andrea Portes. Jej bohaterowie, którzy idealnie pasowali do tej książki i mieli odpowiednie charaktery, nadały tej historii mocy.
Nie wzbudzili we mnie jakiejś ogromnej sympatii, nie wbili trwale w moją pamięć, ale polubiłam ich i świetnie czytało mi się o nich.
Jednak największym atutem tej książki jest motyw przyjaźni, która była prawdziwa, taka, jaka jest między wieloma ludźmi. Czasami przyjaciel zdradza, zawodzi, dokonuje złych wyborów i autorka to wszystko pokazała, nie owijając w bawełnę.
Spodziewałam się książki, która będzie po prostu na jeden wieczór, ale okazało się, że jest to wartościowa pozycja, która niesie ze sobą kilka przesłań i mądrości.
Z czystym sumieniem mogę wam ją polecić i nawet zachęcam was do sięgnięcia po nią.
" - Milo?
- Słucham.
- Ile miałeś dziewczyn?
- Słucham.
- Ile miałeś dziewczyn?
- Jedną. W przyszłości. Nazywa się Willa. "
Ocena: 9/10
Wydawnictwo:
Liczba stron: 304
Data wydania: 05.10.2016
Pisała dla was Natalia.
Czytam już drugą recenzję tej książki pod rząd i nadal jestem nią zachwycona. Książka bez najmniejszych wątpliwości trafia na moją listę czytelniczą, bo myślę, że będzie niezwykle wartościową pozycją. Najbardziej ciekawi mnie ten motyw przyjaźni-nie zawsze kolorowej, ale prawdziwej. Będzie to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i mam nadzieję, że będzie udane!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam! :*
Zachęcam do przeczytania. Jest świetna ;)
UsuńZainteresowała mnie i z chęcią się skuszę. :)
OdpowiedzUsuńNaprawdę warto ;)
UsuńDobra decyzja :)
UsuńCiekawa recenzja, skusze się na tę książkę :) Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńMyślę, że się nie zawiedziesz ;)
UsuńJeśli tylko znajdę nieco więcej czasu, na pewno przeczytam.
OdpowiedzUsuńCzas, też nigdy go nie mam :D
UsuńJeśli gdzieś trafie na tę książkę z chęcią przeczytam ;)
OdpowiedzUsuńZachęcam :)
UsuńKsiążka prezentuje się bardzo dobrze, ale niestety chyba nie wpadnie w moje gusta.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
czytaniamania.blogspot.com
Szkoda, jest fajna :)
UsuńŁadna okładka, choć książka nie dla mnie. Dla mnie osobiście tematyka taka średnia, jednakże, jak już wcześniej wspomniałam, okładka jest meega i można się w niej zakochać.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
http://www.sekretny-trop.pl
Maniaku fantasy! Spróbuj kiedyś z romansami :D
UsuńChyba to nie dla mnie.
OdpowiedzUsuńWarto dać szansę :D
UsuńWszyscy piszą teraz o tej książce (no dobra większość :D) na początku nie byłam zbytnio zainteresowana ale z każdą kolejną opinią zaczynam zmieniać zdanie i chyba sama sięgnę jak już dorwę w swoje ręce :)
OdpowiedzUsuńDorywaj szybko :D
Usuń